Liposukcja ultradźwiękowa

Klinika Gocław oferuje profesjonalne zabiegi wyszczuplające, takie jak liposukcja ultradźwiękowa, świadczone na Pradze-Południe w Warszawie. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami z dziedziny medycyny estetycznej, którzy w swojej pracy wykorzystują wyłącznie sprawdzone metody, zapewniając pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Oferowana przez nas procedura ultradźwiękowa jest nieinwazyjną alternatywą dla klasycznej liposukcji, nie wymaga bowiem użycia skalpela i długotrwałej rekonwalescencji.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

W naszym gabinecie medycyny estetycznej proponujemy nowoczesne metody wysysania tłuszczu z wykorzystaniem urządzeń generujących ultradźwięki. Ten innowacyjny zabieg wyszczuplający jest bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja i nie wiąże się z nim zbyt dużo przeciwwskazań. Procedura stosowana jest przez pacjentów zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, u których zrównoważona dieta redukcyjna oraz regularna aktywność fizyczna nie dają zadowalających rezultatów.

Obecnie medycyna estetyczna oferuje sprawdzone sposoby na walkę z niedoskonałościami urody. Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem wyszczuplającym przeprowadzanym pod znieczuleniem miejscowym. Procedura trwa od 2 do 5 godzin i przebiega w następujący sposób:

  • wykonanie nacięcia skóry w miejscu zabiegowym,
  • wprowadzenie do powstałej szczeliny światłowodu emitującego ultradźwięki,
  • oddziaływanie wiązki energii kawitacyjnej na komórki tłuszczowe,
  • złogi tłuszczowe zostają odseparowane od tkanek okalających,
  • oddzielony tłuszcz zamienia się w emulsję,
  • usunięcie tkanki tłuszczowej za pośrednictwem kaniuli.

Zalety liposukcji ultradźwiękowej

Z pomocą liposukcji ultradźwiękowej można wysmuklić sylwetkę i poprawić wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i ujędrniona, a także uwidocznić mięśnie skrywające się pod spodem. Zabieg wyszczuplający umożliwia skuteczne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która nie namnaża się, co gwarantuje długotrwałe efekty. Tłuszcz pozyskany w trakcie procedury może zostać wykorzystany przy wypełnieniu zmarszczek, ust czy piersi.