Usuwanie rumienia Warszawa

Czerwienienie się skóry twarzy może być objawem problemów dermatologicznych. Gabinety medycyny estetycznej w Warszawie często przyjmują osoby, które chciałyby poprawić kolor swojej cery i uniknąć przykrych konsekwencji rozszerzonych naczyń krwionośnych. Kiedy warto zdecydować się na interwencję laserową? Na czym ona polega i dla kogo jest dedykowana? Jako doświadczona klinika chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania i informujemy pacjentów o szczegółach związanych z zabiegiem.

Objawy rumienia

Rumień postrzegany jest przede wszystkim jako jednolite zaczerwienie pewnych obszarów twarzy. Może występować trwale lub nasilać się pod wpływem różnych czynników. Wystarczy stres, intensywne emocje, zmiana temperatury lub alkohol, a kolor cery przybiera intensywną barwę. Usuwanie rumienia w Warszawie najczęściej dotyczy brody, szyi, dekoltu, policzków i nosa. W początkowym etapie schorzenia zaczerwienia ustępują samoistnie i powracają po pewnym czasie. Przy trwalszych zmianach mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu cery i pojawienia się trądziku. Problem polega na rozszerzaniu się powierzchniowych naczyń krwionośnych, które z czasem ulegają uszkodzeniu.

Przyczyny powstawania rumienia

Są różne przyczyny powstawania rumienia. Jednym z nich są uwarunkowania genetyczne. Eksperci, których specjalizacją jest medycyna estetyczna, zauważają również nasilające się wpływy środowiskowe i cywilizacyjne. Wśród nich można wymienić długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, nietolerancje pokarmowe i niewłaściwą dietę. Niekorzystnie na stan cery wpływa przeciążający wysiłek fizyczny i ekspozycja na silny wiatr. Laserowe usunięcie rumienia może być konieczne także ze względu na przyjmowanie leków sterydowych, rozszerzających naczynia krwionośne lub obniżających cholesterol.

Sposoby leczenia i przebieg zabiegu

Najskuteczniejszym sposobem leczenia rumienia są naświetlenia laserowe. Dzięki nim możliwe jest:

  • zmniejszenie lub usunięcie występujących zmian naczyniowych,
  • zatrzymanie dalszego postępowania schorzenia i pogarszania się stanu cery,
  • widoczna poprawa koloru cery,
  • zmniejszenie widoczności porów i ich spłycenie,
  • poprawienie jędrności skóry, poprzez stymulowanie włókien kolagenowych,
  • odmłodzenie wyglądu twarzy.

Jedno naświetlenie trwa od dwudziestu do czterdziestu minut. Usuwanie rumienia w naszej klinice w Warszawie odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Kosmetolog dobiera wiązkę światła o odpowiedniej częstotliwości i nakierowuje ją na wybrany obszar skóry. Światło w zetknięciu z hemoglobiną zmienia się w ciepło i trwale usuwa rumień. Poszerzone naczynka zostają zamknięte. Energia cieplna aktywizuje komórki, stymuluje powstawanie elastyny i nowych włókien kolagenowych. Korzystnie wpływa to na wygląd skóry i widocznie ją odmładza.

Cały proces jest bezpieczny i zatwierdzony przez specjalistów od medycyny estetycznej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Oczy pacjenta są chronione przed światłem lasera specjalistycznymi okularami. Zazwyczaj wykonujemy kilka zabiegów z kilkutygodniowym odstępem na rekonwalescencję. Szczegóły uzależnione są od indywidualnej sytuacji, stopnia zaawansowania rumienia i ilości obszarów, na których występuje.

Zalecenia po zabiegu usuwania rumienia

Po zastosowaniu lasera trzeba zwrócić szczególną uwagę na ochronę skóry przed słońcem. Należy stosować kremy z wysokim filtrem minimum przez miesiąc od wykonania zabiegu. W tym czasie nie można używać ostrych peelingów i kosmetyków z silnym składem, który mógłby wywoływać podrażnienia. Usuwanie rumienia jest bezpieczne i skuteczne, lecz wymaga przestrzegania zaleceń kosmetologów. Leczony obszar warto delikatnie nawilżać i koić, na przykład alantanem. Należy również regularnie zgłaszać się na kolejne serie zabiegów, ponieważ jedno naświetlenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i terapia wymaga nieco wytrwałości.

Wskazania po usunięciu rumienia

Metody laserowe są wskazane przy leczeniu mniej i bardziej zaawansowanych problemów z naczyniami krwionośnymi. Medycyna estetyczna jest dla każdego, kto chciałby zadbać o zdrowie i wygląd swojej cery. Wśród wskazań dermatologicznych można wymienić między innymi naczyniaki gwiaździste, płaskie i rubinowe oraz zmiany trądzikowe. Usuwanie rumienia na wczesnym etapie może zapobiec uszkodzeniu naczyń krwionośnych. W tym czasie przynosi też najlepsze efekty. Szczegóły współpracy z gabinetem medycyny estetycznej zawsze omawia się indywidualnie, warto rozpocząć od konsultacji z ekspertami i omówienia swoich oczekiwań.

Przeciwwskazania do usuwania rumienia

Zabiegom nie są poddawane kobiety w ciąży i matki karmiące. Przeciwwskazaniem są również nowotwory - usuwanie rumienia jest możliwe dopiero po upływie pięciu lat od ich wyleczenia. Ponadto wykluczeniem są aktywne infekcje skóry, stany zapalne w miejscu zabiegu, znamiona barwnikowe, leki światłouczulające i epilepsja. Podstawowym zadaniem medycyny estetycznej jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo osoby zgłaszającej się na zabieg. Kosmetolodzy przeprowadzają pogłębione konsultacje i chętnie odpowiadają na wszystkie zadawane pytania. W naszej klinice w Warszawie można liczyć na pomoc najlepszych specjalistów.