Peeling kawitacyjny Warszawa

Każdy chce zachować młodą i zdrową skórę. Teraz jest to możliwe, dzięki innowacyjnym osiągnięciom techniki. Peeling kawitacyjny to nowoczesny zabieg polegający na zastosowaniu ultradźwiękowych wibracji o wysokiej częstotliwości. W konsekwencji usunięte zostają szkodliwe elementy jak toksyny czy obumarły naskórek. Cera staje się nawilżona, dotleniona, nabierze zdrowego i młodego wyglądu. To idealna metoda poprawy urody, wykonujemy ją w naszej Klinice w Warszawie na Gocławiu.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Ten zabieg polega na użyciu specjalnych urządzeń emitujących wibracje ultradźwiękowe. Aparaty są zakończone szpatułką, którą oczyszcza się nawilżoną skórę. Prowadzi to do wytworzenia pęcherzyków na skórze, które usuwają zbędne produkty z naskórka. Następuje rozbicie komórek warstwy rogowej i dzięki temu nadmiar martwych tkanek i sebum zostaje wyeliminowany. Peeling kawitacyjny najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Kawitacja i ultradźwięki

Opisywany proces jest tak skuteczny, ponieważ wykorzystuje naturalne zjawiska, które dostosowano do potrzeb człowieka. Kawitacja to powszechny proces fizyczny. Dochodzi do niego gdy pod wpływem zmniejszonego ciśnienia ciecz zamienia się w gaz. Ultradźwięki mają bardzo wysoką częstotliwość, przez co pozostają niesłyszalne dla człowieka. Wytwarzana fala akustyczna wprawia w ruch cząsteczki. To zjawisko znalazło bardzo wiele zastosowań w nauce i technice. Wykorzystywane jest m.in. w badaniach USG czy właśnie peelingu kawitacyjnym.

Jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego?

Do wykonania takiego peelingu kwalifikują się osoby z różnymi niedoskonałościami i problemami naskórka. Efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Sprawdzi się on w przypadku osób ze skórą:

 • słabo odżywioną, wymagającą regeneracji,
 • o szarym kolorycie spowodowanym np. paleniem papierosów,
 • ze skłonnością do trądziku,
 • pełną blizn różnego typu,
 • przebarwioną np. od słońca oraz z widocznymi zmarszczkami.

Takie oczyszczenie poleca się też przed innymi zabiegami nawilżania skóry.

Przeciwwskazania wykonania zabiegu

Istnieje kilka sytuacji, gdy nie można wykonać peelingu kawitacyjnego. Głównym przeciwwskazaniem jest ciąża. Panie spodziewające się dziecka powinny wybrać w zamian np. mechaniczne oczyszczanie twarzy. Ponadto do wykonania go nie kwalifikują się osoby z: chorobą nowotworową, padaczką, osteoporozą oraz młodzież do 16 roku życia ze względu na nierozbudowany do końca kościec, chorobą tarczycy, niewydolnością krążenia, zakażeniem skóry i metalowymi implantami, jak rozrusznik serca czy aparat na zęby.

Przebieg zabiegu

W naszym gabinecie w Warszawie na Gocławiu zabieg wykonywany jest z najwyższą starannością. Kawitację przeprowadza się na całym problematycznym obszarze ciała, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc taki jak nos, broda czy czoło. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu. Następnie wykwalifikowany pracownik przy użyciu specjalnego aparatu emitującego fale ultradźwiękowe w obecności środowiska wodnego usuwa wszystkie zanieczyszczenia wraz z martwym naskórkiem poprzez rozbicie. Po wykonaniu zbiegu nakładany jest krem intensywnie nawilżający. Można też nałożyć maseczkę, aby dostarczyć skórze dodatkowych składników.

To nie jest bolesne!

Niektórym osobom działania medycyny estetycznej kojarzą się z bólem. W rzeczywistości peeling kawitacyjny wywołuje co najwyżej lekkie szczypanie, łaskotanie lub delikatne swędzenie. Można to porównać do użycia szczoteczki sonicznej. Zabieg jest wskazany dla różnych typów cery - nawet tych ze skłonnościami do podrażnień. Sprawdzi się w przypadku kobiet, jak i mężczyzn powyżej 16-tego roku życia

Peeling kawitacyjny na plecy

Warto wiedzieć, że wspomnianą kawitację można wykonać też na plecach. W tym miejscu skóra jest grubsza i wolniej się regeneruje. Bywa niestety, że pojawiają się na niej liczne niedoskonałości, które mogą stać się niekomfortowe szczególnie latem. Peeling kawitacyjny oczyści naskórek, będzie swoistym masażem, który poprawi krążenie, usunie zaskórniki i pozostawi ten rejon ciała gładkim i świeżym.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Przeprowadzenie peelingu w gabinecie na Gocławiu w Warszawie przyniesie wiele pozytywnych efektów dla skóry. Do głównych zalet takiego zabiegu medycyny estetycznej trzeba zaliczyć m.in.:

 • dogłębne oczyszczenie i dotlenienie skóry,
 • pobudzenie krążenia krwi,
 • intensywne nawilżenie i ujędrnienie,
 • likwidację martwego naskórka,
 • usunięcie zmian trądzikowych,
 • wypełnienie zmarszczek.

Już po pierwszym spotkaniu z falami ultradźwiękowymi kondycja skóry będzie znacznie lepsza!

Wady zabiegu

Trudno odnaleźć wady peelingu kawitacyjnego. Należy przede wszystkim pamiętać o wymienionych wcześniej przeciwwskazaniach do jego wykonania. Warto też nadmienić, że zaraz po wizycie przez krótki czas na skórze może się utrzymywać lekkie zaczerwienienie.

Peeling kawitacyjny - Warszawa Gocław

Taki zabieg powinno się powtarzać od 4 do 6 razy w odstępach 7-10-dniowych. Najlepiej zrobić to w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie na Gocławiu. Dzięki temu masz pewność fachowej konsultacji i użycia najnowocześniejszych metod. Peeling kawitacyjny odmienił życie wielu osób!