Peeling chemiczny - Warszawa
Wiele problemów skórnych jest związanych z nadmiernym rozbudowaniem warstwy martwych komórek, które sprawiają, że skóra jest gruba i matowa. W kosmetyce stosuje się alfa- i beta- hydroksykwasy. Działanie ich polega w istocie na uzyskaniu efektu peelingu, który następuje w wyniku użycia produktu o lekko kwaśnym odczynie. Przy głębokiej eksfoliacji stosuje się stężone roztwory, zawierające ponad 25% wodnego kwasu. Powodują one rozluźnienie wiązań między korneocytami warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu działają na skórę wygładzająco i rozjaśniająco. Ponadto stymulują proces odnowy skóry przez przyspieszenie podziału komórkowego, nawilżają i poprawiają jakość skóry.
Przeciwwskazania do peelingu chemicznego
Wśród przeciwwskazań do wykonania peelingu chemicznego znajdziemy przede wszystkim te związane bezpośrednio z kondycją skóry. Peeling chemiczny wykonywany w naszej klinice w Warszawie to intensywne działanie, musimy mieć więc mieć pewność tego, że nie zaszkodzimy naszym pacjentom. Przeciwwskazania to:
- opryszczka i inne infekcje skórne w aktywowanej formie,
- ciemne zabarwienie skóry,
- silne nasłonecznienie i planowany wyjazd w takie miejsce,
- leczenie retinoidami w ciągu ostatnich kilku miesięcy,
- alergie skórne,
- skłonności do bliznowców,
- liczne znamiona,
- otarcia i nadżerki,
- ciężki trądzik.
Przeciwwskazaniem jest także ciąża i karmienie piersią oraz doustna terapia witaminą A i pochodnymi.
Peeling chemiczny - zalecenia
Zmiany skórne to tylko jedno z zaleceń do stosowania peelingu chemicznego. Inne zalecenia to:
- uszkodzenia słoneczne,
- uszkodzenia związane z wiekiem, tj. utrata jędrności skóry i zmarszczki,
- blizny,
- rozstępy,
- zaburzenia rogowacenia, np. suchość.
Zabieg peelingu chemicznego krok po kroku
Zawsze ostateczną decyzję o tym czy wykonać peeling chemicnzy podejmuje lekarz, po wywiadzie medycznym i upewnieniu się, że nie występują żadne przeciwwskazania do peelingu. Ważne jest ustalenie chorób, zmian skórnych i alergii. Na tym etapie wykonuje się także badanie dermatologiczne, a lekarz chce także poznać oczekiwania pacjenta, by dobrać właściwy preparat.
Zaleca się, by dwa tygodnie przed zabiegiem przygotować skórę poprzez stosowanie kremów. Najlepsze są kremy zawierające AHA lub hydrochinon - wspomagające proces.
Tydzień przed określoną datą peelingu nie wolno stosować depilacji, woskowania, szorstkich gąbek czy preparatów, które mogą podrażnić skórę. Zabieg zaczyna się od założenia czepka na głowę i zakrycia szyi oraz dekoltu. Następnie oczyszcza się skórę z makijażu, odtłuszcza powierzchnię skóry i zabezpiecza miejsca delikatne wazeliną.Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu nie wolno opalać się przez cztery tygodnie i zaleca się stosowanie kremów z filtrem. Poza tym warto stosować kremy z witaminą C, by wzmocnić działanie peelingu i nawilżać skórę.