Osocze bogatopłytkowe – Warszawa

Inaczej nazywane wampirzym liftingiem. Program biostymulacji komórek opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Dzieje się to dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych zawartych w osoczu bogatopłytkowym. To jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych w naszej klinice w Warszawie.

Działanie osocza bogatopłytkowego

Podając osocze bogatopłytkowe, pobudzamy komórki własnego organizmu, dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji. Metoda działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które: pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy - tworzenia nowych naczyń krwionośnych aktywują mezenchymalne komórki macierzyste do namnażania, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Prowadzi to do regeneracji, odnowy i nawilżenia skóry. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji.

W wyniku takiej terapii skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Kiedy stosować terapię?

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga intensywnej odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty. Jest to metoda absolutnie naturalna i w 100% biokompatybilna z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach. Zauważalna jest poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych oraz wypełnienie drobnych zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe a włosy

Receptura osocza jest wykorzystywana w przypadku osób zmagających się z łysieniem - zarówno plackowatym, jak i tym, którzy cierpią przez włosy słabe i wypadające. W czasie zabiegu zostają odżywione komórki, które pozostają w kontakcie z brodawkami skórnymi. To właśnie one, usytuowane przy podstawie mieszka włosowego, dostarczają niezbędne substancje odżywcze do włosów. Ich pobudzenie oznacza polepszenie stanu zdrowia włosów i pobudzenie ich do porostu. W przypadku łysienia i słabych włosów powrót skóry do stanu równowagi jest najistotniejszym krokiem w leczeniu.

Przebieg zabiegu

Z pobranej od pacjenta krwi przygotowuje się specjalny preparat, którego głównym składnikiem jest osocze bogatopłytkowe. Poprzez użycie przeznaczonej do tego wirówki możliwe jest wyodrębnienie niepotrzebnych elementów, takich jak np. martwe komórki. Pozbawiony ich środek doskonale stymuluje skórę głowy do regeneracji. Z tego względu aplikuje się go w miejsca, w których włosy są rzadkie lub doszło do całkowitego wyłysienia.

Taki zabieg przeprowadza się dla komfortu pacjenta w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nie czuje on nakłuć. Wykonuje się je za pomocą cienkich igieł, co minimalizuje nieprzyjemne doznania związane z aplikacją preparatu. Nasz gabinet medycyny estetycznej w Warszawie jest świetnie przystosowany do realizacji tzw. wampirzego liftingu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z przeciwwskazaniami oraz zaleceniami do podania osocza bogatopłytkowego.

Wskazania do zabiegu

Problem łysienia dotyka przeważnie mężczyzn, ale jest też spotykany u kobiet. W obu przypadkach wypadanie włosów prowadzi do powstania nieestetycznych ubytków we fryzurze. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest m.in. aplikacja preparatu z osoczem bogatopłytkowym, które izolujemy z krwi pacjenta w naszej klinice. Regeneracja skóry głowy pomaga zarówno przy łysieniu plackowatym, jak i androgenowym. Wskazaniem do zabiegu są również widoczne zakola.

Jeśli doszło do przerzedzenia włosów, również zalecamy zastosowanie wampirzego liftingu. Wykonany w naszym gabinecie medycyny estetycznej jest dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na kompleksy związane z ubytkami we fryzurze. Kobiety czy mężczyźni mający wymienione problemy mogą z powodzeniem poddać się temu innowacyjnemu zabiegowi. Zachęcamy do sprawdzenia naszych usług i zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych poprawą jakości skóry głowy i ilości znajdujących się na niej włosów.

Przeciwwskazania

Poszczególne zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane jedynie wtedy, gdy pacjent nie wykazuje przeciwwskazań mogących doprowadzić do różnego rodzaju powikłań pozabiegowych. Aplikacji osocza bogatopłytkowego na włosy w naszej klinice w Warszawie nie wykonujemy u kobiet w ciąży. Również u pań już po porodzie nie jest zalecane przeprowadzanie wampirzego liftingu, jeśli są one w okresie laktacji.

Należy pamiętać o charakterystyce samego zabiegu. Wykorzystuje on krew żylną, dlatego osoby mające problemy z jej krzepliwością nie powinny decydować się na taką terapię. Niektórzy z pacjentów naszego gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie przyjmują też farmaceutyki w celu rozrzedzenia krwi. To kolejne przeciwwskazanie do podania preparatu z osoczem bogatopłytkowym w miejsce łysienia lub przerzedzenia włosów. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!