Inaczej nazywane wampirzym liftingiem. Program biostymulacji komórek opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Dzieje się to dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych zawartych w osoczu bogatopłytkowym. To jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych w naszej klinice w Warszawie.

Działanie osocza bogatopłytkowego

Podając osocze bogatopłytkowe, pobudzamy komórki własnego organizmu, dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji. Metoda działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które: pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy - tworzenia nowych naczyń krwionośnych aktywują mezenchymalne komórki macierzyste do namnażania, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Prowadzi to do regeneracji, odnowy i nawilżenia skóry. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji.

W wyniku takiej terapii skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Kiedy stosować terapię?

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga intensywnej odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty. Jest to metoda absolutnie naturalna i w 100% biokompatybilna z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach. Zauważalna jest poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych oraz wypełnienie drobnych zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe a włosy

Receptura osocza jest wykorzystywana w przypadku osób zmagających się z łysieniem - zarówno plackowatym, jak i tym, którzy cierpią przez włosy słabe i wypadające. W czasie zabiegu zostają odżywione komórki, które pozostają w kontakcie z brodawkami skórnymi. To właśnie one, usytuowane przy podstawie mieszka włosowego, dostarczają niezbędne substancje odżywcze do włosów. Ich pobudzenie oznacza polepszenie stanu zdrowia włosów i pobudzenie ich do porostu. W przypadku łysienia i słabych włosów powrót skóry do stanu równowagi jest najistotniejszym krokiem w leczeniu.