Oczyszczanie manualne twarzy - Warszawa

Oczyszczanie manualne twarzy w Warszawie

Przeprowadza się na skórze wymagającej oczyszczenia z zalegającego łoju w rozszerzonych porach. Po dokładnym mechanicznym oczyszczeniu skóry wykonuje się peeling twarzy, a następnie rozpulchnienie skóry. Sposoby rozgrzania skóry przed czyszczeniem zależą od stopnia jej zanieczyszczenia i rodzaju. Mechaniczne oczyszczanie twarzy polega na usunięciu zaskórników ręcznie lub łyżeczką Unny. Najczęściej robi się to, wykorzystując metodę ręczną. Jest ona dużo bezpieczniejsza, gdyż daje możliwość wyczucia odpowiedniej siły nacisku, tak aby nie uszkodzić tkanek i nie spowodować wybroczym. W trakcie zabiegu mechanicznego oczyszczania usunięte zostają zaskórniki, prosaki i niewielkie ropne krostki. Obowiązkowo przeprowadza się dezynfekcję skóry, a zabieg kończy maska ściągająco-kojąca.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg ten przede wszystkim wykonuje się wtedy, kiedy chcemy poprawić jakość skóry, odświeżyć i nadać jej blasku. Z tego powodu wskazuje się zabieg manualnego oczyszczania twarzy w przypadku:

  • zaskórników,
  • krost,
  • prosaków,
  • nadmiernego wydzielania sebum,
  • skóry trądzikowej i zanieczyszczonej.

Z pomocą odpowiedniej techniki ręcznie usuwa się wszelkie wykwity skóry. Co ważne, oprócz oczyszczania twarzy można także w ten sposób traktować skórę pleców, dekoltu oraz ramion.

Przeciwwskazania

Manualne oczyszczanie twarzy nie powinno być wykonywane, jeśli mamy aktywną opryszczkę lub stany zapalne skóry. Nie jest także wskazane w przypadku alergii, trądzika różowatego czy cery naczynkowej - wszystko ze względu na nacisk, który jest wykonywany na skórze.

Co po zabiegu?

Przez jakiś czas możemy odczuwać lekkie podrażnienie skóry - to zupełnie naturalne. Skóra może być więc nieznacznie zaczerwieniona i bolesna. Pamiętajmy, że inne niepożądane objawy nie powinny wystąpić, jeśli zabieg został wykonany w pełni profesjonalnie przez wykwalifikowaną osobę.

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy można i powinno się powtarzać. Zaleca się wykonywanie go regularnie co kilka tygodni, a jeśli mamy cerę tłustą i trądzikową, zróbmy z tego naszą comiesięczną tradycję. Wątpliwości dotyczące regularności stosowania takich zabiegów najlepiej wyjaśnią jednak kosmetolodzy.