Mezoterapia mikroigłowa Warszawa

Spis treści

Mezoterapia mikroigłowa to skutek dobroczynnego "uszkadzania" skóry, wynikający z techniki zabiegu i właściwości podanych substancji. Polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu substancji aktywnej. Nakłucia przez naskórek do skóry właściwej powodują powstawanie mikrokanalików będących dodatkową drogą przenikania dla takich substancji jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy kompleksy multiwitaminowe. Powodują zwiększenie ukrwienia skóry, pobudzenie metabolizmu komórek, stymulację do podziałów komórkowych i odnowy, pobudzenie, nawilżenie poprzez przyciagnięcie i zatrzymanie wody oraz poprawę kondycji i wyglądu skory. Zabieg jest całkowicie naturalny oparty na procesach naprawczych skory.

Mezoterapia mikroigłowa - zabieg krok po kroku

Każdą mezoterapię mikroigłową w Warszawie wykonujemy z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia, jakim są mezorollery. To niewielkie urządzenia, które wykonane są z tworzywa sztucznego, a których magia tkwi w obrotowym wałku. To właśnie tutaj znajdują się niewielkie igiełki, które ułożone są w kilku rzędach i mają różną długość w zależności od potrzeby.

Celem zabiegu jest kontrolowane uszkadzanie skóry przez jej mechaniczne nakłuwanie. To właśnie dzięki temu możliwe jest stymulowanie skóry właściwej, przez co tworzą się w niej nowe włókna kolagenowe oraz elastyna. Skutek to widocznie przebudowana, zregenerowana i odmłodzona skóra, która zmieni się nie do poznania.

Dlaczego mezoterapia mikroigłowa?

Ponieważ to zabieg pozwalający na przyspieszenie dzielenia się i rozwoju komórek - tych, które tworzą Twoją skórę i są odpowiedzialne za wygląd. Mezoterapia mikroigłowa pozwala na stymulację komórek macierzystych i fibroblastów. Efektem jest tworzenie się kolagenu typu l, elastyny, glikozaminoglikanów, składników macierzy międzykomórkowej. Twoja skóra będzie miała widocznie poprawione ukrwienie.

Przygotowanie do mezoterapii mikroigłowej

Nie musisz szczególnie przygotowywać się do zabiegu. Jest to szybka i bezpieczna procedura, która oceniana jest jako bezbolesna. Nie występuje po niej nadwrażliwość i można ją stosować przez cały rok, przy każdym typie skóry, a także wtedy, gdy mamy skórę delikatną.

Zabieg polecany jest osobom po przebytym trądziku w celu zniwelowania blizn, a także dla redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej możesz obserwować delikatny stan zapalny - widoczne zaczerwienienie oraz opuchnięcie skóry, bez bólu. To zjawisko naturalne, które ustąpi po około 3 dniach od zabiegu.

Derma Roller

Zaawansowany zabieg kosmetyczny pozwala w sposób kontrolowany na nakłuwanie naskórka, dzięki czemu do tkanek trafia zdecydowanie więcej substancji odżywczych. Gabinet medycyny estetycznej na warszawskim Gocławiu (będącym częścią Pragi-Południe) ma w ofercie derma roller - wyjątkową propozycję dla osób z przebarwieniami skórnymi czy starzejącym się naskórkiem. Powstałe podczas nakłuwania mikrokanaliki umożliwiają wprowadzenie cennych mikroskładników, które aktywnie wpływają na widoczną poprawę kondycji skóry.

Medycyna estetyczna i kuracje odmładzające wykonywane w nnaszym gabinecie skierowane są nie tylko do mieszkańców okolicy. Z naszego doświadczenia może skorzystać każdy, kto chce zadbać o swój wygląd i kondycję cery. Seria wizyt u lekarza medycyny estetycznej pozwali zaobserwować widoczne różnice. Warto mieć jednak na uwadze przeciwwskazania - z udziału w terapii powinny zrezygnować między innymi kobiety w ciąży.