Mezoterapia mikroigłowa Warszawa


Spis treści

Proponowana mezoterapia mikroigłowa to skutek dobroczynnego "uszkadzania" skóry, wynikający z techniki zabiegu i właściwości podanych substancji. Polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu substancji aktywnej. Nakłucia przez naskórek do skóry właściwej powodują powstawanie mikrokanalików będących dodatkową drogą przenikania dla takich substancji jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy kompleksy multiwitaminowe. Powodują zwiększenie ukrwienia skóry, pobudzenie metabolizmu komórek, stymulację do podziałów komórkowych i odnowy, pobudzenie, nawilżenie poprzez przyciagnięcie i zatrzymanie wody oraz poprawę kondycji i wyglądu skory. Zabieg jest całkowicie naturalny oparty na procesach naprawczych skory.

Mezoterapia mikroigłowa - zabieg krok po kroku

Każdą mezoterapię mikroigłową w Warszawie wykonujemy z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia, jakim są mezorollery. To niewielkie urządzenia, które wykonane są z tworzywa sztucznego, a których magia tkwi w obrotowym wałku. To właśnie tutaj znajdują się niewielkie igiełki, które ułożone są w kilku rzędach i mają różną długość w zależności od potrzeby.

Celem zabiegu jest kontrolowane uszkadzanie skóry przez jej mechaniczne nakłuwanie. To właśnie dzięki temu możliwe jest stymulowanie skóry właściwej, przez co tworzą się w niej nowe włókna kolagenowe oraz elastyna. Skutek to widocznie przebudowana, zregenerowana i odmłodzona skóra, która zmieni się nie do poznania.

Dlaczego mezoterapia mikroigłowa?

Ponieważ to zabieg pozwalający na przyspieszenie dzielenia się i rozwoju komórek - tych, które tworzą Twoją skórę i są odpowiedzialne za wygląd. Mezoterapia mikroigłowa pozwala na stymulację komórek macierzystych i fibroblastów. Efektem jest tworzenie się kolagenu typu l, elastyny, glikozaminoglikanów, składników macierzy międzykomórkowej. Twoja skóra będzie miała widocznie poprawione ukrwienie.

Przygotowanie do mezoterapii mikroigłowej

Nie musisz szczególnie przygotowywać się do zabiegu. Jest to szybka i bezpieczna procedura, która oceniana jest jako bezbolesna. Nie występuje po niej nadwrażliwość i można ją stosować przez cały rok, przy każdym typie skóry, a także wtedy, gdy mamy skórę delikatną.

Zabieg polecany jest osobom po przebytym trądziku w celu zniwelowania blizn, a także dla redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej możesz obserwować delikatny stan zapalny - widoczne zaczerwienienie oraz opuchnięcie skóry, bez bólu. To zjawisko naturalne, które ustąpi po około 3 dniach od zabiegu.

Derma Roller

Zaawansowany zabieg kosmetyczny pozwala w sposób kontrolowany na nakłuwanie naskórka, dzięki czemu do tkanek trafia zdecydowanie więcej substancji odżywczych. Gabinet medycyny estetycznej na warszawskim Gocławiu (będącym częścią Pragi-Południe) ma w ofercie derma roller - wyjątkową propozycję dla osób z przebarwieniami skórnymi czy starzejącym się naskórkiem. Powstałe podczas nakłuwania mikrokanaliki umożliwiają wprowadzenie cennych mikroskładników, które aktywnie wpływają na widoczną poprawę kondycji skóry.

Medycyna estetyczna i kuracje odmładzające wykonywane w nnaszym gabinecie skierowane są nie tylko do mieszkańców okolicy. Z naszego doświadczenia może skorzystać każdy, kto chce zadbać o swój wygląd i kondycję cery. Seria wizyt u lekarza medycyny estetycznej pozwali zaobserwować widoczne różnice. Warto mieć jednak na uwadze przeciwwskazania - z udziału w terapii powinny zrezygnować między innymi kobiety w ciąży.

Mezoterapia mikroigłowa – wskazania

Nieestetycznie wyglądające zmiany skórne w postaci zmarszczek czy rozstępów to dla wielu osób spory problem. Są one nierzadko przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. Rozwiązaniem w tym wypadku jest mezoterapia mikroigłowa, którą wykonujemy w Warszawie. Zabieg ten polecamy przede wszystkim osobom, które chcą odświeżyć wygląd swojej skóry. To także świetny sposób na łysienie czy blizny. Jest to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych obecnie w medycynie estetycznej – głównie ze względu na swoją wszechstronność. Dotyczy ona bowiem praktycznie całego ciała, którego każdy obszar można zregenerować właśnie poprzez mezoterapię mikroigłową.

Wskazaniem do jej przeprowadzenia jest też wiotka skóra na ramionach, brzuchu czy nogach. Utrata jej jędrności jest naturalnym procesem starzenia, ale może także wystąpić np. po gwałtownym spadku wagi. Takie problemy kosmetologiczne rozwiązuje m.in. specjalny derma roller dostępny w naszej klinice na warszawskim Gocławiu. To jedno z najskuteczniejszych urządzeń do realizacji mezoterapii mikroigłowej. Zachęcamy do kontaktu – wyjaśnimy wszelkie wątpliwości w tym zakresie oraz doradzimy najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dopasowane do konkretnych zmian skórnych i nie tylko.

Jakie efekty przynosi mezoterapia mikroigłowa?

Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność. Wynika to z pogorszenia jej zdolności regeneracyjnych, które można jednak stymulować. Służy do tego wspomniane urządzenie derma roller wykorzystywane w mezoterapii mikroigłowej. Medycyna estetyczna, którą zajmuje się nasza klinika w Warszawie znajdująca się w dzielnicy Praga-Południe, to wiele różnorodnych zabiegów przywracających świeży wygląd skóry. Warto jednak postawić na metody najskuteczniejsze i jednocześnie niechirurgiczne. Jednym z takich sposobów jest perforacja naskórka poprzez derma roller, którego używamy w salonie na Gocławiu.

Terapia z wykorzystaniem tego urządzenia daje zaskakujące rezultaty. Efekty widoczne są gołym okiem – skóra staje się rozświetlona i wizualnie młodsza. Mezoterapia mikroigłowa pomaga w uzyskaniu pożądanych konturów twarzy, na której redukowane są zmarszczki – zarówno statyczne, jak i mimiczne. Celem zabiegu może być również redukcja rozstępów, która widoczna jest już po pierwszej sesji z urządzeniem typu derma roller. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym gabinetem medycyny estetycznej znajdującym się w Warszawie w dzielnicy Praga-Południe. Wykonujemy mezoterapię mikroigłową w sposób bezpieczny, sterylny i profesjonalny, dopasowując jej charakterystykę do oczekiwanych rezultatów.