Laserowe usuwanie tatuażu

Nieprzemyślany tatuaż potrafi być sporym powodem do zmartwień. Na szczęście nowoczesne technologie dają szansę na rozwiązanie tego problemu. Usunięcie niechcianego wzoru jest możliwe dzięki wykorzystaniu lasera. Ta metoda jest bezpieczna i doskonale sprawdza się w większości przypadków. Kto może się na nią zdecydować i jaki jest przebieg zabiegu? Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuażu udzielają nasi eksperci. Przeprowadziliśmy już wiele zabiegów w Warszawie i wiemy, że współczesna medycyna estetyczna pozytywnie odmienia losy korzystających z niej osób.

Wskazania do laserowego usuwania tatuażu

Są różne powody, dla których tatuaż przestaje się podobać. W niektórych przypadkach staje się nawet przyczyną smutku i niesie przykre wspomnienia. Wzór z imieniem ukochanej osoby i nieprzewidziane rozstanie? A może cytat, który z perspektywy czasu przestał być aktualny? Wiele osób zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie również z powodu błędów tatuażystów i nieumiejętnego wykonania zamówionego wzoru. W takich sytuacjach zabiegi laserowe są idealnym rozwiązaniem. Najłatwiejsze do usunięcia są ciemne i czerwone pigmenty, lecz za pomocą dodatkowych narzędzi można także skutecznie pozbyć się barwników błękitnych i zielonych. Sam proces zajmuje trochę czasu, warto więc dobrze go przemyśleć. Dzięki pracy nowoczesnego lasera kłopotliwy wzór znika ze skóry, a pacjenci mogą odetchnąć z ulgą. W międzyczasie trzeba jednak wykazać się cierpliwością i uważnie przestrzegać ustalonych z gabinetem zasad.

Przebieg laserowego usuwania tatuażu

Aby usunąć niechciany rysunek z ciała, trzeba przygotować się na to, że laserowanie usuwanie tatuażu odbywa się w trakcie kilku sesji. Ich liczba uzależniona jest od indywidualnej sytuacji. Po każdym zabiegu wzór widocznie się rozjaśnia, aby jednak osiągnąć ostateczny efekt, trzeba dać sobie trochę czasu. Skuteczność pracy lasera uzależniona jest między innymi od:

  • rodzaju i ilości zastosowanych przez tatuażystę pigmentów (w przypadku pracy profesjonalistów może być konieczne od pięciu do siedmiu powtórzeń, do usunięcia bardziej amatorskich tatuaży od trzech do pięciu),
  • wieku osoby zgłaszającej się na zabieg i kondycji jej skóry,
  • rozmiaru wykonanego tatuażu i jego głębokości,
  • miejsca, w którym znajduje się wzór,
  • indywidualnych kwestii, które zawsze omawia się na konsultacji z pracownikami gabinetu.

Pomiędzy kolejnymi zabiegami należy uwzględnić przerwy trwające kilka tygodni. W tym czasie drobinki pigmentu są wchłaniane przez organizm i wydalane. Medycyna estetyczna przede wszystkim uwzględnia bezpieczeństwo pacjenta. Proces laserowego usuwania tatuażu może zająć trochę czasu, ale dzięki temu skóra pozostanie w dobrej kondycji i nie będzie narażona na uszkodzenia. Zabiegi przeprowadzane są z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. W przypadku większych wzorów można zdecydować się na rozbicie pracy na kilka etapów, dzięki czemu współpraca będzie bardziej komfortowa. Pacjenci mogą odczuwać pieczenie, którego efekt minimalizowany jest przez różnego rodzaju techniki schładzania. Pracownicy gabinetu stosują zimne żele, chłodzone końcówki zabiegowe lub strumienie zimnego powietrza.

Przeciwwskazania

Wykonanie zabiegu medycyny estetycznej zawsze uwzględnia wstępne konsultacje i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jak łatwo stwierdzić na podstawie powyższego opisu, laserowe usuwanie tatuażu nie jest metodą dla osób, które oczekują natychmiastowego efektu. Odradza się je również kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią. Laser nie może być stosowany na świeżo opaloną skórę. Do gabinetu najlepiej zgłosić się najwcześniej po dwóch tygodniach od ostatniego opalania. Pacjenci nie powinni przyjmować leków fotouczulających i cierpieć na choroby tkanki łącznej. Wśród przeciwwskazań można wymienić również infekcje skórne i skłonności do powstawania blizn.

W trakcie rozmowy z ekspertami wykonującymi zabieg można omówić wszelkie kwestie związane z metodami laserowymi. Usunięcie tatuażu to bardzo indywidualny proces, który trzeba omówić w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Warto zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie osób wykonujących usługi.

Zalecenia po laserowym usuwaniu tatuażu

Pacjenci, którzy decydują się na laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie, muszą przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu. Ważna jest ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Ekspozycja usuwanego wzoru na słońce mogłaby przyczynić się do powstania przebarwień, zaleca się zatem zachowanie szczególnej ostrożności przez kilka miesięcy. W tym czasie nie można również korzystać z solarium. Podczas rekonwalescencji nie jest wskazane używanie ostrych peelingów i kosmetyków, które mogłyby wywoływać podrażnienia. Bezpośrednio po zabiegu laserowym stosuje się specjalistyczne opatrunki. Na skórze mogą pojawiać się strupki i zaczerwienienia, które są naturalne w procesie usuwania barwnika.

Nasz gabinet medycyny estetycznej każdemu pacjentowi przedstawia dokładną listę zaleceń i doradza, w jaki sposób wprowadzić je w życie. Stosowanie lasera to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda. Aby jednak w pełni wykorzystać jej potencjał, należy trzymać się powyższych zasad.