Masaż - fizjoterapia Warszawa

Bóle kręgosłupa czy mięśni wymagają odpowiedniej terapii. Dyskomfort można w tym wypadku wyeliminować m.in. poprzez zastosowanie różnego rodzaju masaży. Są one elementem fizjoterapii, która w takiej sytuacji przynosi bardzo dobre rezultaty. Klientom naszego gabinetu medycyny estetycznej znajdującego się w Warszawie proponujemy kilka rozwiązań w tym zakresie: wykorzystujemy m.in. bańkę chińską czy gorące kamienie. Jesteśmy w stanie wskazać metodę, która będzie najskuteczniejsza przy redukowaniu konkretnego typu bólu. Zachęcamy do kontaktu!

Masaż leczniczy

Problemy z narządami ruchu spowodowane np. urazami wywołują nierzadko dolegliwości bólowe, które są uciążliwe i silne. Stosowanie farmaceutyków to doraźna pomoc, która często nie przynosi też zamierzonych rezultatów. Warto w takim wypadku zdecydować się na masaż leczniczy. Poprawnie wykonany jest dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na dyskomfort w okolicach pleców. Ból kręgosłupa, ale też mięśni i więzadeł można z powodzeniem wyeliminować właśnie dzięki takiemu rodzajowi fizjoterapii.

Proponowany masaż leczniczy wykonujemy w Warszawie, gdzie mieści się nasza klinika. Jest on również sposobem na polepszenie ukrwienia w danym obszarze ciała. Właściwe jego wykonanie skutkować może nawet poprawą funkcjonowania narządów ruchu. W przypadku masażu leczniczego występują zróżnicowane techniki wykorzystywane przez fizjoterapeutę. Stosuje on zarówno typowe ugniatanie i uciskanie, jak i głaskanie, wałkowanie oraz rozcieranie. Dość często dobre efekty przynosi też oklepywanie czy wibracje w miejscach, w których występuje ból.

Masaż relaksacyjny

Do naszej kliniki zgłaszają się jednak nie tylko osoby cierpiące na dyskomfort w rejonie pleców lub problemy mięśniowe. Dla wielu pacjentów masaż zapewnia możliwość odprężenia się, pozbycia stresu i odpoczynku od codziennego zgiełku. Również i taki rodzaj zabiegów jesteśmy w stanie wykonać w naszym gabinecie. Umiejętne uciskanie wybranych obszarów ciała przez fizjoterapeutę jest bowiem także świetnym sposobem na napięcia mięśniowo-nerwowe. W celu ich wyeliminowania proponujemy masaż relaksacyjny.

Jego charakterystycznym wyróżnikiem jest delikatność – zabieg wykonuje się bez mocnych ucisków, a jedynie z lekką stymulacją poszczególnych partii ciała. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych fizycznie osób, które chcą się zregenerować np. po udziale w zawodach sportowych. Przeprowadzany w naszym gabinecie w Warszawie na Gocławiu masaż relaksacyjny wywołuje głębokie odprężenie, które pomaga w oczyszczeniu mentalnym. Przytłaczający stres w pracy i życie w nieustannym biegu to wskazania do takiej terapii. Zachęcamy do kontaktu w celu zapisania się na tego typu zabiegi!

Masaż bańką chińską

Wywodzące się z tradycyjnej medycyny Dalekiego Wschodu rozwiązania nadal stosowane są w wielu zabiegach – m.in. z zakresu fizjoterapii. Jednym z nich jest masaż bańską chińską. Jest to charakterystyczna metoda, do której wykorzystuje się obecnie najczęściej gumowe naczynia o specyficznym kształcie. Kluczowe jest wytworzenie podciśnienie podczas ich nakładania na skórę, co przyczynia się do poprawy jej jędrności i ukrwienia. Często taki zabieg określany jest też jako masaż próżniowy, który przeprowadzamy w Warszawie w naszym gabinecie znajdującym się na Gocławiu.

Wykorzystanie znanych od lat technik fizjoterapeutycznych pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w zakresie minimalizowania dolegliwości bólowych. Jeśli ich przyczyną jest np. napięcie mięśniowe, to bańka chińska wytwarzająca wspomniane podciśnienie pozwoli na zmniejszenie dyskomfortu. To także doskonałe rozwiązanie dla pań zmagających z tzw. pomarańczową skórką, czyli popularnym cellulitem. Oprócz odprężenia można zatem za pomocą masażu próżniowego przeprowadzić skuteczne modelowanie sylwetki, eliminując jej mankamenty w sposób bezinwazyjny. Zapraszamy do konsultacji. Fizjoterapia powinna być odpowiednio dobrana do konkretnych dolegliwości.

Masaż gorącymi kamieniami

Do masowania wykorzystuje się nie tylko dłonie, ale też różnego rodzaju przedmioty stanowiące nierzadko kluczowy element danego zabiegu. Może to być zarówno wspomniana już bańka chińska, jak i np. gorące kamienie. Dobrze sprawdzi się w tym wypadku marmur, ale popularnym materiałem do produkcji takich narzędzi do masażu jest też bazalt. Technika ta pozwala uzyskać odprężenie przy jednoczesnym zredukowaniu dolegliwości bólowych. Wpływ na to ma ciepło, które wydziela się podczas umiejętnego masowania kamieniami.

Powinny być one rozgrzane do temperatur, które nie wywołują dyskomfortu u klienta. Pokryte dodatkowo cienką warstwą oliwy swobodnie przesuwają się po ciele, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo przyjemny dla osoby masowanej. Jest to metoda, którą rekomendujemy w przypadku występowania nie tylko bólu, ale też stresu czy niepokoju. Masaż gorącymi kamieniami w Warszawie wykonujemy w naszym gabinecie na Gocławiu, w którym dbamy o przygotowanie atmosfery wprowadzającej w spokojny nastrój. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów konkretnych zabiegów fizjoterapeutycznych i nie tylko.