Manicure japoński Warszawa

Manicure Japoński został stworzony z myślą o kruchych, łamliwych, łuszczących i rozdwajających się płytkach paznokcia. Posiada w swoim składzie odżywcze składniki z Morza Japońskiego, które wzmacniają paznokcie oraz nadają im blask różowej perły. Ponadto preparaty użyte podczas zabiegu pełnią funkcję ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i sprzyjają wzrostowi paznokci.

Manicure Japoński krok po kroku

Pierwszym krokiem przy tego rodzaju pielęgnacji jest zmatowienie płytki paznokcia pilniczkiem. Ważne jest, by odsłonić kanaliki, które prowadzą w głąb paznokci - tylko dzięki temu wszystkie składniki odżywcze będą mogły wniknąć głęboko tam, gdzie powinny się dostać.

Manicure Japoński polega na wcieraniu odżywczej pasty w naturalną płytkę paznokcia po uprzednim przygotowaniu płytki tak jak w manicure klasycznym, pomijając malowanie. Pasta zawiera krzemionkę z Morza Japońskiego, witaminy, pszczeli pyłek i kreatynę.

Wszystkie substancje, które są zawarte w paście, mają na celu mocne odżywienie oraz wzmocnienie paznokci. Dodatkowym efektem jest blask różowej perły, który poprawia wygląd paznokcia.

Kolejny krok to naniesienie pudru, który ma za zadanie zabezpieczyć powierzchnię płytki przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, co uniemożliwia wypłukiwanie z pasty składników odżywczych.

Manicure japoński czy hybrydowy?

Odpowiedź jest prosta - wszystko zależy od tego, jaka jest kondycja Twoich paznokci i czego oczekujesz od pielęgnacji. Jeśli masz paznokcie delikatne, postaw na manicure japoński, a dopiero po jakimś czasie sprawdź, jak wyglądać będzie na paznokciach hybryda.

Bardzo ważne jest to, by nie malować paznokci lakierem - ani zwykłym, ani hybrydowym - bezpośrednio po pielęgnacji japońskiej. Płytka musi mieć czas na regenerację i odtłuszczenie. Warto poczekać dzień albo dwa.

Efekty i przeciwwskazania

Po Manicure Japońskim zaleca się przez kilka dni nie malować paznokci, ponieważ przyczepność płytki paznokcia jest dość niska. Paznokcie po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie, dlatego też jest on wskazany również dla panów. Po wykonaniu manicure japońskiego płytka jest odżywiona i zregenerowana.

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania manicure japońskiego jest: bardzo mocno osłabiona i zniszczona płytka paznokcia (np. w wyniku nieprawidłowego wykonania przedłużania paznokci bądź nieprawidłowego zdjęcia hybrydy).