Zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp ‒ manicure i pedicure

W zakres usług naszej kliniki medycyny estetycznej wchodzą różnorodne zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni, dostępne w Gocławiu dla wszystkich zainteresowanych osób. Dzięki nim można przynieść ukojenie zmęczonym kończynom oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry w tych partiach ciała! W gabinecie wykonujemy też pedicure hybrydowy i klasyczny, jak również manicure w kilku sprawdzonych metodach. Z pomocą dobrze dobranych procedur można zapewnić sobie piękny i zdrowy wygląd w każdej sytuacji!

Zabiegi pielęgnacyjne dłoni

Szkodliwe warunki zewnętrzne, takie jak duże wahania temperatur czy nieodpowiednia wilgotność powietrza, mają negatywny wpływ na wygląd dłoni. Skóra w tej partii ciała jest bardzo cienka i delikatna, dlatego łatwo dochodzi do uszkodzeń i podrażnień w jej obrębie. Z tego powodu warto codziennie dbać o optymalne nawilżenie rąk z pomocą dobrze dobranych kremów, a także postawić na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne dłoni! W naszej klinice proponujemy gruntowną terapię regeneracyjną i odżywczą rąk, którą warto przeprowadzać regularnie.

Problem z suchą skórą rąk można łatwo rozwiązać, korzystając z zabiegu pielęgnacyjnego dłoni, składającego się z peelingu, nawilżania i ochrony przed utratą wilgoci. Pierwszy etap to usunięcie martwego naskórka, z wykorzystaniem dobrze dobranych metod, co przyczyni się do lepszego wchłaniania kosmetyków. Następnie na ręce nakładana jest specjalna maska intensywnie nawilżająca i regenerująca. Na koniec zanurza się dłonie w parafinie i pozostawia na około 20 minut. Substancja ta tworzy na skórze warstwę ochronną zapobiegającą wysuszaniu.

Zabiegi pielęgnacyjne stóp

Chociaż skóra na stopach nie jest tak delikatna, jak na dłoniach, to nadal narażona jest na niekorzystne czynniki, pogarszające jej wygląd i kondycję. Osoby, które wiele godzin dziennie spędzają na nogach w ciasnych i nieprzewiewnych butach, często muszą się mierzyć z nadmiernie zrogowaciałym naskórkiem na piętach, który prezentuje się nieatrakcyjnie. Pozbycie się tego problemu z pomocą zabiegów pielęgnacyjnych jest ważne nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale też zdrowotne. Eliminacja martwego naskórka pozwoli uchronić przed pęknięciami skóry na piętach, które mogą być bardzo bolesne.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej przeprowadzamy profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne stóp, które pomogą w walce ze zrogowaciałym naskórkiem. W trakcie procedury korzystamy ze specjalistycznych preparatów, które zapewniają bardzo dobre efekty. Na początku stopy pacjenta trafiają do kąpieli wodnej zawierającej sól o działaniu zmiękczającym oraz nawilżającym. Następnie na skórę nakładany jest peeling złuszczający na bazie starannie dobranych naturalnych kwasów owocowych. Potem pokrywamy tę partię ciała regenerującą maską, a na koniec zanurzamy w parafinie.

Manicure

Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym można poprawić kondycję skóry dłoni. Po ich przeprowadzeniu warto zadbać również o manicure, który także dostępny jest w ofercie naszej kliniki. Dużą popularnością cieszy się metoda hybrydowa, gwarantująca piękny wygląd paznokci w każdej sytuacji. Do stylizacji wykorzystuje się specjalny preparat, który następnie utwardza się pod lampą LED lub UV. Ten rodzaj manicure zalecany jest zwłaszcza osobom, których tryb życia sprzyja łamaniu się płytki paznokcia.

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się manicure japoński, dostępny także w naszej klinice. Technika ta opiera się na naturalnych preparatach ze składników pochodzących z regionu Morza Jońskiego, które nakłada się na uprzednio spiłowaną płytkę i pozostawia do wchłonięcia. Kosmetyk bazuje na krzemionce, kreatynie i pyłku pszczelim, a także na kompleksie witamin. Dogłębnie nawilża on paznokcie i nadaje im różowego kolorytu. Na koniec płytkę pokrywa się specjalnym pudrem, tworzącym barierę ochronną.

Pedicure

Aby zapewnić piękny i zdrowy wygląd stóp same zabiegi pielęgnacyjne nie wystarczą, warto też zainwestować w pedicure! W naszym gabinecie wykonujemy go techniką hybrydową oraz klasyczną, każda z nich podnosi walory estetyczne paznokci. Na początku skracamy płytkę do optymalnej długości oraz opiłowujemy ją pilnikiem, w celu zamknięcia łuski. Ostatni krok w pedicure klasycznym to pozbycie się skórek zarastających płytkę i pomalowanie jej lakierem w dowolnym kolorze.

Alternatywą dla metody klasycznej jest pedicure hybrydowy. Tutaj także na wstępie należy przygotować odpowiednio płytkę, przycinając ją, piłując oraz usuwając skórki. Następnie na paznokcie nakładamy specjalną bazę, która zostaje utwardzana pod lampą UV lub LED. Preparaty wykorzystywane w hybrydach mogą zawierać też substancje odżywcze, np. proteiny.

Zapraszamy na profesjonalny manicure oraz pedicure hybrydowy i klasyczny na Gocław na warszawskiej Pradze! W katalogu naszych usług można znaleźć też zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i stopy oraz na wiele innych partii ciała. Ważną częścią działalności kliniki jest też nowoczesna medycyna estetyczna z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i najnowszych metod. Mamy ogromne doświadczenie w walce z wieloma przypadłościami skórnymi oraz w łagodzeniu objawów różnorodnych chorób dermatologicznych u pacjentów.