Laserowe usuwanie blizn i przebarwień - Warszawa

Blizny to problem wielu osób w różnym wieku. Są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, jednak mało estetycznym. Poza chirurgią plastyczną również medycyna estetyczna może zaproponować rozwiązanie tego problemu. W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy m.in. laserowe usuwanie blizn powstałych po trądziku, oparzeniach, operacjach, urazach, szwach, koloidów i bliznowców. Te trwałe zmiany na skórze nie tylko nie wpływają korzystnie na nasz wygląd, ale również część z nich może dodatkowo wywoływać ból. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, skutecznie wykonujemy zabiegi takie jak usuwanie przebarwień laserem, usuwanie rumienia czy zmian skórnych.

Sam zabieg laserowego usuwania blizn przeprowadza się w znieczuleniu. Jest komfortowy i trwa zazwyczaj około godziny. Do oczyszczonej skóry przykłada się głowicę urządzenia i przez jeden, krótki impuls wprowadza się mikrowiązki światła. W ten sposób doprowadza się do kontrolowanego uszkodzenia wybranych obszarów naskórka i skóry właściwej. W miejsce uszkodzonych komórek powstaje nowa, zdrowa tkanka. Po zabiegu nie należy eksponować naświetlanych laserem miejsc na słońce i nie wolno stosować silnych peelingów.

Już po jednej sesji można zauważyć estetyczną różnicę, a ostateczna regeneracja następuje w ciągu 2-3 tygodni. Najczęściej jednak, aby osiągnąć upragniony efekt, zaleca się 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępie 1-4 tygodni.

Przeciwskazaniem do zabiegu są:

  • nowotwory skóry,
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających – np. antybiotyków, leków antydepresyjnych, dziurawca, skrzypu,
  • inne zabiegi wykonane laserem w ciągu ostatnich 6 tygodni np. depilacja,
  • ciąża,
  • opalona skóra, stosowanie samoopalaczy,
  • obniżona odporność organizmu,
  • choroby skórne np. łuszczyca, atopowe zapalenie skórne,
  • stany zapalne skóry,
  • infekcje wirusowe, bakteryjne,
  • wykonane w ciągu ostatnich 4 tygodni zabiegi kosmetyczne takie jak np. wypełnianie kwasem haliuronowym, peeling,
  • terapia z zastosowaniem steroidów, retinoidów lub izotretoiny.

Poza bliznami za pomocą urządzenia laserowego można usunąć m.in. rozstępy. Zyskuje się także odmłodzoną skórę, bardziej napiętą i jędrną oraz redukuje zmarszczki. Nasza klinika mieści się w Warszawie i tu też zapraszamy na zabieg skutecznego usunięcia blizn. Używany przez nas laser jest bezpieczny i nie powoduje uszkodzeń zewnętrznych warstw naskórka.

Laserowe usuwanie przebarwień – odmładzanie skóry

Uniwersalne zastosowanie lasera wykorzystuje się także do redukcji różnego rodzaju przebarwień. To plamy, które tworzą się na skórze, wypełnione nadmiarem naturalnego barwnika – melaniny lub wytwarzanych przez niego komórek - melanocytów. Powstają w wyniku ekspozycji skóry na promienie słoneczne (UVA i UVB), zwłaszcza w trakcie zmian hormonalnych (np. w ciąży, okres menopauzy), czy wtedy, gdy używamy kosmetyków na bazie alkoholu lub bierzemy zioła albo leki światłouczulające (np. na nadciśnienie, antykoncepcyjne itd.). Mogą się także tworzyć przy chorobach wątroby oraz zaburzeniach pracy tarczycy i nadnerczy.

Te mało estetyczne plamy mogą pojawić się na różnych częściach ciała: czole, dłoniach, policzkach, nosie, dekolcie, plecach. Problem dotyczy głównie kobiet, które już po 30. roku życia narażone są na powstawanie przebarwień.

Zaburzenia barwnikowe pod względem histologicznym dzieli się na naskórkowe, skóry właściwej i mieszane. Pierwsze najczęściej udaje się usunąć za pomocą zastosowania głębszego peelingu i kremu rozjaśniającego. W pozostałych przypadkach pomóc mogą zabiegi laserowe skojarzone z kremami ograniczającymi pigmentację oraz mikrodermabrazją. Taka terapia zapewnia najlepsze efekty.

Usuwanie przebarwień to zabieg przeprowadzany w naszej klinice w Warszawie z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia, wykorzystywanego w medycynie i kosmetyce. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia miejscowe leczenie, bez konieczności poddawania zabiegowi całej skóry. W czasie zabiegu wysyłane przez laser światło pochłaniane jest przez melaninę. Podgrzewane komórki z barwnikiem ulegają zniszczeniu. Zmiana barwnikowa najpierw ciemnieje, a później ulega stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień:

  • ciąża,
  • opalenizna,
  • infekcje skórne na obszarze przeznaczonym do leczenia,
  • stosowanie samoopalaczy,
  • używanie kremów z retinolem,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • skłonność do bliznowców,
  • przyjmowanie B-karotenu,
  • stosowanie ziół i leków światłouczulających.

Zabieg – dla lepszego efektu - najlepiej powtórzyć w serii 2-5 w odstępie 3-6 tygodni. W tym czasie nie można skóry eksponować przez minimum miesiąc na słońcu (wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem). Nie powinno się także używać środków drażniących i wysuszających. Po zakończonej kuracji laserowej skóra odzyskuje piękny, jednolity kolor i jest odświeżona. Przebarwienia mogą się ponownie pojawić u osób, które mają tendencję do hiperpigmentacji. Warto więc zadbać lepiej o skórę i używać skutecznej ochrony przeciwsłonecznej.

Każdy z tych zabiegów poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Ma ona na celu dopasowanie ich ilości oraz częstotliwości pod kątem indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.