Laser Harmony Warszawa

Zabiegi odmładzające i regenerujące naskórek, to oferta naszego warszawskiego gabinetu medycyny estetycznej, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientek. Wykorzystujemy urządzenia najwyższej klasy, w tym również Laser Harmony - innowacyjny sprzęt dostępny w Warszawie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jego niska inwazyjność połączona z dużą skutecznością.

Wiele osób skarży się na przedwczesne starzenie się skóry. Procesy starcze to naturalna kolej rzeczy, jednak czasem są one przyspieszane, na przykład na skutek długotrwałej ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych. Miejscowe przebarwienia, przesuszenie naskórka czy jego pomarszczenie to najczęstsze skutki szkodliwego działania promieni UV.

Kuracje przeprowadzane z wykorzystaniem lasera to skuteczna metoda na pozbycie się przebarwień skórnych i ograniczenie skutków fotostarzenia. Skuteczna jest również profilaktyka z jego udziałem, która polecana jest zwłaszcza w przypadku płytkounaczynionej skóry.

Laser Harmony - wskazania do zabiegu

Ostateczną decyzję co do kwalifikacji pacjentki do terapii z wykorzystaniem lasera podejmuje lekarz. Należy go poinformować o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych. Ogólna lista przeciwwskazań znajduje się poniżej. Na zabieg laserowy w naszym gabinecie medycyny estetycznej mogą zgłosić się osoby, którym doskwierają przebarwienia skórne będące skutkiem nadmiernej ekspozycji cery na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Wśród wskazań wymienić można również profilaktykę trądziku różowatego oraz jego leczenie. Nowoczesna technologia wykorzystywana jest także do leczenia zaburzeń pigmentacyjnych naskórka.

Przeciwwskazania do terapii laserem Harmony

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu można wymienić między innymi:

 • ciążę oraz okres karmienia piersią,
 • ekspozycję na promienie słoneczne (opalenizna na ciele powinna mieć przynajmniej jeden miesiąc),
 • stosowanie leków światłouczulających (w tym spora grupa specyfików medycznych stosowanych w przypadku leczenia depresji),
 • korzystanie z ziołolecznictwa wykorzystującego w terapii właściwości nagietka lub dziurawca,
 • bielactwo,
 • łuszczycę,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • bliznowacenie naskórka.

Zalecenia po zabiegu laserem Harmony

Jak każdy zabieg, tak i ten może powodować szereg skutków ubocznych. Do najczęstszych objawów występujących u części pacjentek zaliczyć można uczucie pieczenia utrzymujące się do kilku godzin po kuracji, zaczerwienienie oraz lekki obrzęk w miejscu stosowania lasera, złuszczenie naskórka. W celu ograniczenia objawów pozabiegowych oraz zminimalizowania ryzyka wystąpienia powikłań warto pamiętać o zaleceniach, wśród których przede wszystkim trzeba wymienić:

 • rezygnację z opalania - miejsca, na których przeprowadzana była kuracja laserowa, nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez okres przynajmniej jednego miesiąca,
 • stosowanie kremów z filtrem,
 • unikanie przez kilka dni wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli czy wizyt w saunie.

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem, to zapraszamy do kontaktu. Odwiedź nasz gabinet medycyny estetycznej na warszawskiej Pradze-Południe i przekonaj się, co możemy Ci zaoferować. Laseroterapia przynosi niesamowite efekty - ze skóry usuwane są między innymi nieestetyczne przebarwienia skórne.