Depilacja laserowa Vectus Warszawa

Usuwanie we własnym zakresie niechcianego owłosienia jest dość trudne i uciążliwe. Z tego względu zalecanym sposobem na pozbycie się problemu jest depilacja laserowa, którą w naszej klinice w Warszawie przeprowadza się z wykorzystaniem nowoczesnego lasera Vectus. Jest on nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim zapewnia możliwość przeprowadzania zabiegów całkowicie bezboleśnie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną specyfikacją tej metody trwałego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa - opis zabiegu

Niechcianych włosów można pozbyć się na kilka sposobów. Dostępne są specjalne kosmetyki i innego rodzaju produkty, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów we własnym zakresie. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są maszynki do golenia i plastry z woskiem. W obu przypadkach depilacji należy liczyć się z odrastaniem owłosienia. Procesowi temu często towarzyszą też kłopotliwe skutki uboczne. Nierzadko dochodzi do wrastania włosów, co jest bolesne i uciążliwe. Nieodpowiednie ich usuwanie np. z twarzy, może wiązać się nawet z występowaniem reakcji alergicznych. Uczuleń i przebarwień można jednak uniknąć, decydując się na depilację laserową Vectus, którą przeprowadzamy w naszej klinice w Warszawie.

Jak wygląda taki zabieg? Specjalna głowica przykładana jest do wybranych obszarów, na których owłosienie ma zostać usunięte. Następnie uruchamiany jest czytnik poziomu melaniny w skórze. Jest to inteligentny system Skintel™, który pozwala na indywidualne przystosowanie urządzenia do konkretnego pacjenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały proces jest bezpieczny. Dobrze dopasowane właściwości lasera Vectus minimalizują ryzyko wystąpienia poparzeń. Parametry pracy ustalone dzięki precyzyjnemu czujnikowi mają także wpływ na efektywność zabiegu. Jest on skuteczniejszy właśnie ze względu na wybór najlepszych dla konkretnej skóry ustawień głowicy. Następnie za jej pomocą wykonuje się usuwanie niechcianego owłosienia. Światło, jakie emituje laser Vectus, aplikowane jest w formie „strzałów” w miejscach występowania włosów. Trwa to stosunkowo krótko i jest bezbolesne – m.in. dzięki użyciu zaawansowanego systemu chłodzącego.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przeprowadzana w naszej klinice w Warszawie depilacja laserowa Vectus niestety nie jest przeznaczona dla każdego. Możliwość jej zastosowania uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry. Jeśli występują na niej aktywne infekcje, zabieg nie powinien zostać wykonany. Przeciwwskazaniem do jego realizacji są również: bielactwo, łuszczyca, bliznowce czy opalenizna, nabyta w przeciągu ostatnich dni przed planowaną depilacją laserową. Ze względu na możliwość występowania podrażnień i innych powikłań, zabiegu nie przeprowadzamy również wtedy, gdy na ciele widoczne są uszkodzenia naskórka. Jego ciągłość przerwana nawet w niewielkim stopniu może bowiem doprowadzić do pogłębienia się rany i występowania dolegliwości bólowych z tym związanych.

Przed epilacją z użyciem urządzenia Vectus w naszej klinice w Warszawie rekomendujemy wykonanie badań profilaktycznych mających na celu wyeliminowanie możliwości występowania chorób takich jak epilepsja czy cukrzyca. Ze względu na charakterystykę pracy laser nie jest też zalecany osobom z wszczepionym rozrusznikiem serca. W przypadku takiej depilacji przeciwwskazaniem jest również ciąża. Pacjentki w tym stanie muszą wstrzymać się z realizacją zabiegu do momentu urodzenia dziecka. Dopiero po porodzie usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą lasera Vectus będzie bezpieczne. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści wyjaśnią, czy w danej sytuacji depilacja może być wykonana.

Zalecenia przed i po zabiegu depilacji laserowej

Jeśli u pacjenta nie występują opisane wcześniej przeciwwskazania, powinien on przygotować się w odpowiedni sposób do epilacji, w której użyty zostanie laser Vectus. Przede wszystkim należy zakończyć kurację lekami światłouczulającymi i antybiotykami. Skóra powinna być dobrze nawilżona. Jeżeli jest przesuszona lub występują na niej podrażnienia, rekomendujemy użycie specjalnych kosmetyków w postaci kremów i balsamów. Depilacja laserowa Vectus musi być też poprzedzona ogoleniem włosów w miejscach, w których mają być one usunięte permanentnie. Owłosienia nie należy jednak depilować depilatorem czy za pomocą plastrów z woskiem.

Przeprowadzony na czystej i odpowiednio nawilżonej skórze zabieg nie pozostawia przeważnie większych śladów. Możliwe jest występowanie lekkich, czasowych przebarwień. Ze względu na pojawianie się zaczerwienienia, bezpośrednio po zabiegu odradzamy korzystanie z solarium czy sauny. Zalecane są także prysznice zamiast gorących kąpieli, które mogą przyczyniać się do dalszego uszkadzania naskórka. Należy też pamiętać o konieczności ponownego wykonania depilacji laserowej. Maksymalną skuteczność osiąga się bowiem najczęściej po 4-6 sesjach z użyciem specjalistycznej głowicy Vectus. Nasza klinika w Warszawie jest doskonale przystosowana do realizacji tego typu zabiegów. Zachęcamy do kontaktu – zapewniamy kompleksową pomoc w zakresie przygotowania do epilacji.